Blog

Jakub Cejpek

Jakub Cejpek
  • 11. januára
  • |
  • 2019

Šéfredaktor časopisu Everest, horský sprievodca a zapálený fotograf.

Jakubov život sa točí okolo hôr, ktoré nadovšetko miluje. Má precestovaný kus sveta, nie je mesiaca kedy by nebol v Alpách a vždy so sebou berie fotoaparát. Už dvakrát neodolal vábeniu Nového Zélandu, v Nepále som sa prechádzal zasneženými sedlami kadiaľ sa už pár rokov nikto nevydal, stál na najvyšších vrcholoch Ekvádoru, Peru a Bolívia a na argentínskej sopke Ojos del Salado si vychutnával riedky vzduch v bezmála 7000 metroch.

Pri prednáškach rád zoznamuje divákov so zaujímavými kúty našej planéty a ako šéfredaktor časopisu Everest inšpiruje ostatných k vlastným výpravám. Lektorom tiež kurzy horské a športové fotografie aby pomohol ostatným priviezť si domov čo najlepšie snímky. Sám sa venuje predovšetkým reportážne, športové a horské fotografiu. V súčasnej dobe už celkom presedlal na bezzrkadlovky, ktoré mu umožňujú ľahší pohyb v náročnom teréne a zároveň dovolí v plnej kvalite dokumentovať prchavé okamihy. V roku 2016 bol vybraný medzi medzinárodnou veľvyslancami novej vlajkovej lode Fujifilmu, modelu X-T2, ktorý tiež jeho potrebám vyhovuje najlepšie.

"Z produktov LowePro u mňa jednoznačne vedie fotobatoh Photo Sport AW II, ktorý je na mojej aktivity ideálne - ľahký, vkusný a praktický univerzál do skalných stien aj na zasnežené svahy. Keď prevažuje lezecké vybavenie nad fotografickým, uspokojím sa s pištoľovými puzdrami, vďaka ktorým mám foťák neustále po ruke. Je to napokon najlepšia varianta, aby mi neušiel žiadny záber a zároveň som sa mohol venovať lezenie, istenie alebo lyžovanie. K plnej spokojnosti som v posledných rokoch pretiahol pištole Toploader aj Adventúra po horách celého sveta. Pre bežné fotenie na domácej pôde, kde ma nečakajú žiadne extrémy a zároveň potrebujem zbaliť kompletné fotovýbavy, siahnem po nenápadnom a funkčnom batohu Hatchback 250 AW.

Za statívov som si obľúbil evergreen Velbon Sherpa 450, keď však na horách počítam každý gram, siahnem po ultraľahkom Joby. Tento rok tiež objavujem nové perspektívy vďaka statívu Velbon VS-443D, ktorý vďaka neuveriteľnej variabilite vnáša do môjho fotografovania a predovšetkým natáčanie úplne novej perspektívy." 

Osobné web: www.cejpek.com
Fotografické portfólio: www.outdoorphoto.cz
Instagram: www.instagram.com/jakubcejpek

 

Akce měsíce

Akcia
Sleva
Lowepro Photo Hatchback 150 AW II čierný

Batoh se dvěma komorami a samostatnou kapsou na tablet a dokumenty. Ze spodním komory je možné vyjmout foto vaničku na CSC nebo DSLR a použít ji samostatně nebo jako technickou transportní brašnu v jiném cestovním zavazadle.

Po zľave skladom 2 ks 49,00   99,00

Akcia
Sleva
Joby GripTight Bike Mount Pro

Profesionálny držiak pre bezpečné aretovanej uchytenie mobilných telefónov s šírkou 56 - 91 mm. Adaptér možno upevniť na statív alebo iný držiak osadený ¼ "skrutkou. Precízne vykonaný celokovový držiak umožňuje pevne zafixovať mobilný telefón pre použitie v najnáročnejších podmienkach, napr. Pre upevnenie na riadidlá bicykla alebo motocykla. GripTight Mount Pro je dodávaný samostatne alebo v sete s držiakom Action Bike Mount.

Po zľave do 4 pracovných dní 30,90   73,00

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
National Geographic Australia Messenger M

Štýlová ramenná brašna National Geographic Australia Messenger M zaujme svojím neformálnym vzhľadom, ktorý zvyšuje bezpečnosť prepravovanej techniky. Vonkajšie vodeodolné materiály sú ošetrené specálním impregnačným povlakom pre väčšiu odolnosť v nepriaznivých klimatických podmienkach. Na vašich cestách tak spoľahlivo ochráni DSLR alebo CSC systémový fotoaparát, notebook / tabliet a osobné veci. Ponúka variabilitu úložných priestorov v podobe nastaviteľné prepážky pre prispôsobenie vnútorného priestoru veľkosti a tvaru uložené techniky. Dizajn produktové kolekcie National Geographic Australia s akcentom modrej a červenej farby je inšpirovaný austrálskymi scenériami, morom a vnútrozemím. Vnútorné látky potom evokujú typickú austrálsku krajinu.

Po zľave do 4 pracovných dní 96,00   135,00

Akcia
Sleva
Lowepro Photo Hatchback 150 AW II modrý

Dokonalá vnější ergonomie a praktická a funkční kontrukce dělají z tohoto batohu sen každého fotografa. Se všitou pláštěnkou All Weather Cover™ můžete vyrazit za svými fotozážitky za každého počasí.

Po zľave skladom 1 ks 49,00   99,00

Akcia
Sleva
Lowepro Toploader Pro 70 AW II

Kvalitní fotografická brašna poskytující rychlý přístup k Vašemu velkému DSLR fotoaparátu s nasazeným objektivem 24-70mm f/2,8 či 14-25mm f/2,8. Součástí brašny jsou 2 popruhy a pláštěnka.

Po zľave skladom 3 ks 49,00   99,00

Akcia
Sleva
Joby Suction Cup&GorillaPod Arm

Držiak s prísavkou Suction Cup & GorillaPod Arm ™ je určený pre uchytenie a zafixovanie outdoorové kamery (GoPro ™ pod.) Alebo fotoaparátu na hladké a rovné povrchy - výklady, okná - sklenené plochy v exteriéroch a interiéroch, okná a karosérie auta, kapotáž motorky, vodného skútra apod. Prísavka sa vyznačuje extrémne malým priemerom a mimoriadnou pevnosťou a stabilitou uchytenie.

Po zľave skladom 1 ks 15,90   32,90