Blog

Jakub Cejpek

Jakub Cejpek
  • 11. januára
  • |
  • 2019

Šéfredaktor časopisu Everest, horský sprievodca a zapálený fotograf.

Jakubov život sa točí okolo hôr, ktoré nadovšetko miluje. Má precestovaný kus sveta, nie je mesiaca kedy by nebol v Alpách a vždy so sebou berie fotoaparát. Už dvakrát neodolal vábeniu Nového Zélandu, v Nepále som sa prechádzal zasneženými sedlami kadiaľ sa už pár rokov nikto nevydal, stál na najvyšších vrcholoch Ekvádoru, Peru a Bolívia a na argentínskej sopke Ojos del Salado si vychutnával riedky vzduch v bezmála 7000 metroch.

Pri prednáškach rád zoznamuje divákov so zaujímavými kúty našej planéty a ako šéfredaktor časopisu Everest inšpiruje ostatných k vlastným výpravám. Lektorom tiež kurzy horské a športové fotografie aby pomohol ostatným priviezť si domov čo najlepšie snímky. Sám sa venuje predovšetkým reportážne, športové a horské fotografiu. V súčasnej dobe už celkom presedlal na bezzrkadlovky, ktoré mu umožňujú ľahší pohyb v náročnom teréne a zároveň dovolí v plnej kvalite dokumentovať prchavé okamihy. V roku 2016 bol vybraný medzi medzinárodnou veľvyslancami novej vlajkovej lode Fujifilmu, modelu X-T2, ktorý tiež jeho potrebám vyhovuje najlepšie.

"Z produktov LowePro u mňa jednoznačne vedie fotobatoh Photo Sport AW II, ktorý je na mojej aktivity ideálne - ľahký, vkusný a praktický univerzál do skalných stien aj na zasnežené svahy. Keď prevažuje lezecké vybavenie nad fotografickým, uspokojím sa s pištoľovými puzdrami, vďaka ktorým mám foťák neustále po ruke. Je to napokon najlepšia varianta, aby mi neušiel žiadny záber a zároveň som sa mohol venovať lezenie, istenie alebo lyžovanie. K plnej spokojnosti som v posledných rokoch pretiahol pištole Toploader aj Adventúra po horách celého sveta. Pre bežné fotenie na domácej pôde, kde ma nečakajú žiadne extrémy a zároveň potrebujem zbaliť kompletné fotovýbavy, siahnem po nenápadnom a funkčnom batohu Hatchback 250 AW.

Za statívov som si obľúbil evergreen Velbon Sherpa 450, keď však na horách počítam každý gram, siahnem po ultraľahkom Joby. Tento rok tiež objavujem nové perspektívy vďaka statívu Velbon VS-443D, ktorý vďaka neuveriteľnej variabilite vnáša do môjho fotografovania a predovšetkým natáčanie úplne novej perspektívy." 

Osobné web: www.cejpek.com
Fotografické portfólio: www.outdoorphoto.cz
Instagram: www.instagram.com/jakubcejpek

 

Akce měsíce

Akcia Doprava zadarmo
Lowepro Tahoe 150 modrý

Batoh s jednoduchým a moderním designem, rozdělený na hlavní fotokomoru a hlavní kapsu. Rozložení ve fotokomoře si může každý fotograf upravit dle potřeb. Do přední kapsy se kromě osobních věcí vejde také tablet s úhlopříčkou 10".

  skladom 1 ks 73,00  

Akcia Doprava zadarmo
Lowepro Photo Classic 300 AW

Jednoduchá a ľahká funkčný konštrukcia, prístup do fotokomory z prednej strany, kvalitné materiály, dokonale polstrovaný interiér, držiak na statív, vrecko na tablet a dokumenty, všitá pláštenka "All Weather Cover".

Po zľave do 3 pracovných dní 115,00   139,00

Akcia
Lowepro Scout 120

Tato fotobrašna je kombinací stylového designu exteriéru s praktickým a účelným uspořádáním interiéru. Vejde se do ní CSC se základním objektivem, telefon a další foto příslušenství.

Po zľave do 3 pracovných dní 42,35   55,00

Akcia
Lowepro 5.0 Navi Case

Toto pouzdro je určeno k ochraně GPS autonavigací s úhlopříčkou 5“ a dalších elektronických zařízení (3,5“ externí HDD apod.).

Po zľave do 3 pracovných dní 11,00   14,90

Výpredaj
Sleva
Joby Suction Cup&GorillaPod Arm

Držiak s prísavkou Suction Cup & GorillaPod Arm ™ je určený pre uchytenie a zafixovanie outdoorové kamery (GoPro ™ pod.) Alebo fotoaparátu na hladké a rovné povrchy - výklady, okná - sklenené plochy v exteriéroch a interiéroch, okná a karosérie auta, kapotáž motorky, vodného skútra apod. Prísavka sa vyznačuje extrémne malým priemerom a mimoriadnou pevnosťou a stabilitou uchytenie.

Po zľave skladom 4 ks 16,50   32,90

Akcia Doprava zadarmo
Joby GorillaPod Mobile Rig + držák do auta ZDARMA

Prvý GorillaPod Mobile, na ktorý môžete okrem telefónu upnúť ďalšie príslušenstvo (svetla, mikrofón, blesk, outdoor kameru, atď.). Flexibilný pracovný nástroj, ktorý využijú a ocenia všetci blogeri, novinári a všetci ostatní, ktorí fotografujú a točí trendy videa.

  skladom 4 ks 98,00