Blog

Jakub Cejpek

Jakub Cejpek
  • 11. januára
  • |
  • 2019

Šéfredaktor časopisu Everest, horský sprievodca a zapálený fotograf.

Jakubov život sa točí okolo hôr, ktoré nadovšetko miluje. Má precestovaný kus sveta, nie je mesiaca kedy by nebol v Alpách a vždy so sebou berie fotoaparát. Už dvakrát neodolal vábeniu Nového Zélandu, v Nepále som sa prechádzal zasneženými sedlami kadiaľ sa už pár rokov nikto nevydal, stál na najvyšších vrcholoch Ekvádoru, Peru a Bolívia a na argentínskej sopke Ojos del Salado si vychutnával riedky vzduch v bezmála 7000 metroch.

Pri prednáškach rád zoznamuje divákov so zaujímavými kúty našej planéty a ako šéfredaktor časopisu Everest inšpiruje ostatných k vlastným výpravám. Lektorom tiež kurzy horské a športové fotografie aby pomohol ostatným priviezť si domov čo najlepšie snímky. Sám sa venuje predovšetkým reportážne, športové a horské fotografiu. V súčasnej dobe už celkom presedlal na bezzrkadlovky, ktoré mu umožňujú ľahší pohyb v náročnom teréne a zároveň dovolí v plnej kvalite dokumentovať prchavé okamihy. V roku 2016 bol vybraný medzi medzinárodnou veľvyslancami novej vlajkovej lode Fujifilmu, modelu X-T2, ktorý tiež jeho potrebám vyhovuje najlepšie.

"Z produktov LowePro u mňa jednoznačne vedie fotobatoh Photo Sport AW II, ktorý je na mojej aktivity ideálne - ľahký, vkusný a praktický univerzál do skalných stien aj na zasnežené svahy. Keď prevažuje lezecké vybavenie nad fotografickým, uspokojím sa s pištoľovými puzdrami, vďaka ktorým mám foťák neustále po ruke. Je to napokon najlepšia varianta, aby mi neušiel žiadny záber a zároveň som sa mohol venovať lezenie, istenie alebo lyžovanie. K plnej spokojnosti som v posledných rokoch pretiahol pištole Toploader aj Adventúra po horách celého sveta. Pre bežné fotenie na domácej pôde, kde ma nečakajú žiadne extrémy a zároveň potrebujem zbaliť kompletné fotovýbavy, siahnem po nenápadnom a funkčnom batohu Hatchback 250 AW.

Za statívov som si obľúbil evergreen Velbon Sherpa 450, keď však na horách počítam každý gram, siahnem po ultraľahkom Joby. Tento rok tiež objavujem nové perspektívy vďaka statívu Velbon VS-443D, ktorý vďaka neuveriteľnej variabilite vnáša do môjho fotografovania a predovšetkým natáčanie úplne novej perspektívy." 

Osobné web: www.cejpek.com
Fotografické portfólio: www.outdoorphoto.cz
Instagram: www.instagram.com/jakubcejpek

 

Akce měsíce

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
National Geographic Australia Rear Backpack

National Geographic batoh Australia Rear Backpack je dvoukomorový batoh pro ochranu a transport DSLR nebo CSC fotoaparátů, notebooku/tabletu, stativu a osobních věcí. Spodní fotokomora umožňuje zadní (zádové) a boční otevírání, horní komora pak poskytuje prostor na osobní věci s přístupem do samostatné polstrované kapsy na notebook/tablet. Díky voděodolným vnějším materiálům, ošetřených speciálním impregnačním povlakem, bude veškerá fototechnika a další přepravované věci v naprostém bezpečí. Batoh lze díky pásku na jeho zadní straně uchytit na cestovní kufr. Design produktové kolekce National Geographic Australia s akcentem modré a červené barvy je inspirován australskými scenériemi, mořem a vnitrozemím. Vnitřní látky pak evokují typickou australskou krajinu.

  do 3 pracovných dní 170,00  

Akcia Darček Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Joby GorillaPod 1K Kit + držák do auta ZDARMA

GorillaPod 1K je priamou náhradou statívu GorillaPod Hybrid. Nosnosťou 1.000 g sa GorillaPod 1K radí medzi statívy GorillaPod 500 a GorillaPod 3K (predtým SLR-Zoom). Oproti svojmu predchodcovi je GorillaPod 1K osadený novou odnímateľnou guľovou hlavou. GorillaPod 1K ponúka, vďaka patentovanej technológii flexibilné kĺbové konštrukcia, nekonečné možnosti využitia. Statív je možné zafixovať na rovnej ploche, na vetve stromu, horských kameňoch, dopravné značke, zábradlia mosta, riadidlách bicykla, atď. Statív možno využiť aj ako praktický polohovateľný "grip" pre komfortnejšie držanie fotoaparátu pri snímaní videa či selfie fotografií.

  do 3 pracovných dní 54,90  

Akcia Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Lowepro Passport Sling III čierna

Praktická foto brašna, která disponuje samostatnou vnitřní kapsou na uložení tabletu a dokumentů a vnitřní síťovou kapsou na zip na osobní věci. Pohodlně se do ní vejde zrcadlovka, objektivy a další foto příslušenství.

  do 3 pracovných dní 59,00  

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
Lowepro Nova 170 AW II maskáčová

Ramenní fotobrašna vhodná pro profesionální fotografy i nadšené fotoamatéry. Díky AWC pláštěnce bude vaše fototechnika v bezpečí i v extrémním počasí.

Po zľave skladom 1 ks 36,50   75,00

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
Joby GorillaPod 3K PRO Kit

Statív Joby GorillaPod 3K PRO je po modeli GorillaPod 5K druhým statívom, ktorý má flexibilný nohy vyrobené z kovových kĺbových segmentov. Vďaka patentovanej technológii flexibilnej kĺbové konštrukcia ponúka celý rad možností použitia. Statív je možné zafixovať na rovnej ploche, prispôsobiť nerovnému podkladu (horské kamene) alebo omotať na vetvu strony, dopravnú značku, zábradlia mosta, atď. Statív možno využiť aj ako praktický polohovateľný "grip" pre komfortnejšie držanie fotoaparátu pri snímaní videa či selfie fotografií. Statív je určený predovšetkým pre prácu s profesionálnymi CSC fotoaparáty s hmotnosťou do 3 kg. Statív je osadený novou kovovou odnímateľnou hlavou s rýchloupínacím mechanizmom a kovovou doštičkou štandardu Arca Swiss.

  skladom 2 ks 155,90  

Akcia Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Velbon ULTRA STICK SUPER 8

Super ľahké monopody Velbon ULTRA STICK SUPER 8 sú vyrobené z najpevnejšej hliníkovej zliatiny, ktorá umožnuje max. Zaťaženie pri minimálnej hmotnosti. Bezpečná a pevná aretácia jednotlivých sekcií nohy pomocou patentovaná technológia Twist Lock umožňuje - na rozdiel od svoriek alebo matíc - minimálne rozmery monopodu v zloženom stave.Monopody sú určené pre prácu s CSC (mirrorless) a DSLR zrkadlovkami a profi kompakty.

Po zľave skladom 2 ks 57,00   69,00