Blog

Vítek Ludvík

Vítek Ludvík
  • 11. januára
  • |
  • 2019

Jeden z najvyhľadávanejších slovenských fotografov, ktorý je po celom svete známy vďaka fotografiám adrenalínových športov.

Český fotograf a filmár Vítek Ľudovít sa narodil v roku 1973 na Vysočine. Na základe úspechov v oblasti športovej fotografie je známy po celom svete hlavne ako fotograf adrenalínových športov a voľného pohybu v prírode. Vďaka jeho prirodzenému talentu vystihnúť skutočný príbeh naozajstných ľudí sa zúčastňuje tých najzaujímavejších projektov, najčastejšie pod hlavičkou Red Bull Media House, jeho záber je však omnoho širší. Od fotografovanie spoločenských a športových podujatí, cez štúdiovej práce zamerané na prezentáciu produktov a reklamu, po portréty nielen známych osobností. Svojim kreatívnym prístupom si získal stále miesto medzi najvyhľadávanejšími českými fotografmi.

"Podmienky, v ktorých sa na svojich cestách pohybujem, často preverujú nielen moji odolnosť, ale aj mojej techniky. Pretože sa potrebujem na svoje vybavenie absolútne spoľahnúť aj v počasí, do ktorého by psa nevyhnal, fotím už dlhé roky s fotoaparátmi Olympus OM-D . Kvalita bez kompromisov, tak by sa dali zhrnúť vlastnosti týchto aparátov, z ktorých aj pri malých rozmeroch a hmotnosti vychádzajú skvelé snímky. Keďže však ani ten najodolnejší fotoaparát nemôže vydržať úplne všetko, venujem veľkú pozornosť výberu fotobatohu. aj na neho mám vysoké nároky. potrebujem, aby bol pohodlný, nepremokavý a priestranný. Dlhodobo som spokojný s batohmi Lowepro, ktoré okrem uvedených parametrov spĺňajú ešte jeden, ktorý ocení každý, kto niekedy fotí v teréne, totiž, prístup do fotokomory v chrbtovej časti batohu, ktorú je možné kompletne otvoriť a odklopiť. Nemusím premýšľať, či batoh pokladám do blata alebo snehu" , Hovorí Vítek Ludvík.

Osobné web: www.vitekludvik.com
Facebook: Vítek Ludvík

 

Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík Vítek Ludvík

Akce měsíce

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
National Geographic Australia Rear Backpack

National Geographic batoh Australia Rear Backpack je dvoukomorový batoh pro ochranu a transport DSLR nebo CSC fotoaparátů, notebooku/tabletu, stativu a osobních věcí. Spodní fotokomora umožňuje zadní (zádové) a boční otevírání, horní komora pak poskytuje prostor na osobní věci s přístupem do samostatné polstrované kapsy na notebook/tablet. Díky voděodolným vnějším materiálům, ošetřených speciálním impregnačním povlakem, bude veškerá fototechnika a další přepravované věci v naprostém bezpečí. Batoh lze díky pásku na jeho zadní straně uchytit na cestovní kufr. Design produktové kolekce National Geographic Australia s akcentem modré a červené barvy je inspirován australskými scenériemi, mořem a vnitrozemím. Vnitřní látky pak evokují typickou australskou krajinu.

  do 3 pracovných dní 170,00  

Akcia Darček Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Joby GorillaPod 1K Kit + držák do auta ZDARMA

GorillaPod 1K je priamou náhradou statívu GorillaPod Hybrid. Nosnosťou 1.000 g sa GorillaPod 1K radí medzi statívy GorillaPod 500 a GorillaPod 3K (predtým SLR-Zoom). Oproti svojmu predchodcovi je GorillaPod 1K osadený novou odnímateľnou guľovou hlavou. GorillaPod 1K ponúka, vďaka patentovanej technológii flexibilné kĺbové konštrukcia, nekonečné možnosti využitia. Statív je možné zafixovať na rovnej ploche, na vetve stromu, horských kameňoch, dopravné značke, zábradlia mosta, riadidlách bicykla, atď. Statív možno využiť aj ako praktický polohovateľný "grip" pre komfortnejšie držanie fotoaparátu pri snímaní videa či selfie fotografií.

  do 3 pracovných dní 54,90  

Akcia Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Lowepro Passport Sling III čierna

Praktická foto brašna, která disponuje samostatnou vnitřní kapsou na uložení tabletu a dokumentů a vnitřní síťovou kapsou na zip na osobní věci. Pohodlně se do ní vejde zrcadlovka, objektivy a další foto příslušenství.

  do 3 pracovných dní 59,00  

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
Lowepro Nova 170 AW II maskáčová

Ramenní fotobrašna vhodná pro profesionální fotografy i nadšené fotoamatéry. Díky AWC pláštěnce bude vaše fototechnika v bezpečí i v extrémním počasí.

Po zľave skladom 1 ks 36,50   75,00

Akcia Doprava zadarmo
Sleva
Joby GorillaPod 3K PRO Kit

Statív Joby GorillaPod 3K PRO je po modeli GorillaPod 5K druhým statívom, ktorý má flexibilný nohy vyrobené z kovových kĺbových segmentov. Vďaka patentovanej technológii flexibilnej kĺbové konštrukcia ponúka celý rad možností použitia. Statív je možné zafixovať na rovnej ploche, prispôsobiť nerovnému podkladu (horské kamene) alebo omotať na vetvu strony, dopravnú značku, zábradlia mosta, atď. Statív možno využiť aj ako praktický polohovateľný "grip" pre komfortnejšie držanie fotoaparátu pri snímaní videa či selfie fotografií. Statív je určený predovšetkým pre prácu s profesionálnymi CSC fotoaparáty s hmotnosťou do 3 kg. Statív je osadený novou kovovou odnímateľnou hlavou s rýchloupínacím mechanizmom a kovovou doštičkou štandardu Arca Swiss.

  skladom 2 ks 155,90  

Akcia Doprava zadarmo Doprava zadarmo
Sleva
Velbon ULTRA STICK SUPER 8

Super ľahké monopody Velbon ULTRA STICK SUPER 8 sú vyrobené z najpevnejšej hliníkovej zliatiny, ktorá umožnuje max. Zaťaženie pri minimálnej hmotnosti. Bezpečná a pevná aretácia jednotlivých sekcií nohy pomocou patentovaná technológia Twist Lock umožňuje - na rozdiel od svoriek alebo matíc - minimálne rozmery monopodu v zloženom stave.Monopody sú určené pre prácu s CSC (mirrorless) a DSLR zrkadlovkami a profi kompakty.

Po zľave skladom 2 ks 57,00   69,00